Chlorella

23. júna 2022

Chlorella je zelený prášok je plný vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, vlákniny a chlorofylu. Jedna čajová lyžička prášku obsahuje živiny zhodné dospelej porcie zeleninového šalátu.

Chlorella – vlastnosti a účinky na vaše zdravie

môže stimulovať obranyschopnosť, obnovovať fungovanie čriev, ochraňovať bunky pred vonkajšími radikálmi a môže podporovať detoxikáciu organizmu. Napomáha zdravému fungovaniu žalúdka, žlčníka, hrubého čreva, pečene, pankreasu a srdcovej blany. Harmonizuje energetické dráhy v tele.

Vlastnosti: podporuje imunitu, antioxidant, detoxikuje organizmus, odbúrava stres, zmierňuje príznaky akné a iných kožných problémov.

Chlorela v porovnaní s ostatnými rastlinami vzhľadom k svojej veľkosti obsahuje najväčšie množstvo chlorofylu. Tiež obsahuje všetky vitamíny skupiny B, C a E, hlavne vitamín B12.[chýba zdroj] Vitamínu C obsahuje 16 krát viac ako pomaranče, 11 krát viac betakaroténu ako mrkva, 20 krát viac železa ako špenát a 10 krát viac vápnika ako kravské mlieko. Z minerálov sú to vápnik, horčík, zinok, železo, draslík a jód. V chlorelle sa tiež nachádza rastový faktor CGF, ktorý má omladzujúce, očisťujúce a posilňujúce účinky.

BioMenü Bio Chlorella v prášku 125 g