Yellow & Blue Žlčové mydlo na pranie, odstraňovač škvŕn 140 g

Cena 2.40

Veľmi účinný odstraňovač škvŕn a nečistôt (mastnota, ovocie a zelenina, krv, atrament, tráva, červené víno, potraviny, hlina, goliere a manžety košieľ). Vhodný pre biely aj stálofarebný textil z prírodných aj syntetických vlákien.
Pracie mydlo s prídavkom hovädzej žlče. Žlč obsahuje rôzne druhy enzýmov, ktoré majú schopnosť rozkladať tuky a bielkoviny.

Na sklade

Katalógové číslo: 2015014 Kategórie: , Značka:

Popis

Yellow & Blue Žlčové mydlo na pranie, odstraňovač škvŕn 140g

Vďaka obsiahnutým enzýmom výborne odstraňuje tzv. organické škvrny ako je mastnota z jedla, mastnota z pokožky na golieroch a manžetách košieľ, šťavy z ovocia a zeleniny, krv, tráva, červené víno, hlina, atrament, spermie a pod.

•    Je vhodné na použitie na biele a stálofarebné textílie z prírodných vlákien i zmesových tkanín.

•    Alternatívou bez živočíšnych prísad je Olivové mydlo s citrónovým extraktom.

Odstránenie škvrny:
Navlhčíme textil v mieste škvrny, nanesieme mydlo a preperieme v rukách. Prepranie je potrebné vykonávať s ohľadom na daný materiál, tzn. hodvábna blúzka neznesie také drhnutie ako znesú rifle :-). Necháme cca 15 minút účinkovať, potom miesto dôkladne opláchneme, alebo vyperieme celý odev. Ak škvrna nezmizne celá, proces opakujeme.

Škvrny bielkovinového typu (krv, mliečne produkty) je nutné pred praním ošetriť v studenej vode. Bielkoviny sa v teplej vode zrazia a nie je možné ich potom odstrániť.

Pri ošetrení farebného textilu je dobré pred použitím vyskúšať jeho stálofarebnosť aplikáciou na mieste, ktoré nie je vidieť.

Prečo Tierra Verde ponúka mydlo obsahujúce látku živočíšneho pôvodu?
Žlčové enzýmy sú odpadom zo súčasnej produkcie mäsa, ktorý by inak zostal nevyužitý. Okrem toho sú žlčové enzýmy v likvidácii nečistôt na textile zatiaľ neprekonané. Uprednostňujeme ich pred syntetickými enzýmami z GMO rastlín, ktoré ich ako jediné dokážu obstojne nahradiť, no tie zase majú pre nás neakceptovateľné neduhy GMO produkcie. Tým, že enzýmy používame len lokálne na škvrny, nemusia byť plošne súčasťou ostatných pracích prostriedkov.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Yellow & Blue Žlčové mydlo na pranie, odstraňovač škvŕn 140 g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *