Szafi Reform Potravinová kyselina citrónová 500 g

Cena 4.69

Kyselina citrónová je prirodzená kuchynská surovina, ktorú nájdete v ovocí, najmä v citrusových plodoch a bobuľovinách.

Szafi Reform jedlá kyselina citrónová neobsahuje glutaman sodný ani vodu, čo zaručuje, že sa v balení nezliepa a tým má ľahšie použitie.

Na sklade

Hmotnosť: 0.5 kg Katalógové číslo: ML084861 Kategórie: , Značka:

Popis

Okrem prirodzených zdrojov kde sa kyselina citrónová nachádza sa s ňou stretávame aj v bežnom živote v rôznych potravinách. Poznáme zložku E330 – európske označenie kyseliny citrónovej v potravinárskom priemysle – z obalov výrobkov.

Vyrobenie kyseliny citrónovej z citrónu sa prvý krát podarilo švédskemu chemikovi ku koncu 18. storočia. Najväčšia koncentrácia kyseliny citrónovej je v limetkách a citrónoch, preto sa ich samostatná konzumácia neodporúča. Vzácnu kyselinu citrónovú obsahujú ovocia ako broskyňa, jablko, čučoriedky, hruška, maliny, melón, figy aj rastlina mäta.

Kyselina citrónová je nezabudnuteľná prísada do domácich lekvárov, zaváranín aj sirupov. Ich sladkú, až presladenú chuť prirodzene zmierni. Pomôže aj pri zachovaní čerstvosti skladovaného ovocia. Posypaním ovocného šalátu, zákuskov s ovocím dosiahneme, že ovocie nezhnedne rýchlo. Tak isto pridaním kyseliny citrónovej do lekvárov a sirupov zachováme ich prirodzenú farbu a prispejeme k zväčšeniu ich trvanlivosti.

Využiť kyselinu citrónovú môžme aj k príprave chladiacich letných limonád, pridá im príjemnú citrónovú chuť. Skvele sa hodí aj do bazového sirupu aj rôznych sorbetov.

Okrem kuchyne si kyselina citrónová nájde využitie aj v starostlivosti o domácnosť. Je dobrý, bezpečný a šetrný pomocník pri zbavovaní sa vodného kameňa či už z vodovodných batérií, sprchy alebo zo spotrebičov ako rýchlovarná kanvica či práčka.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.5 kg
Márka

Márka URL

Termékazonosító