Natura Produkty Gabriel Kuskus 400g

Cena 1.45

Kuskus je potravina, ktorá pochádza zo severu Afriky. Táto potravina sa vyrába z prosa, pšenice alebo z jačmeňa. Kuskus je vlastne maličká cestovina, tvarovaná do guliek, podobná výzorom – ako tarhoňa. Celozrnný kuskus je samozrejme zdravší alebo skôr jednoduchšie stráviteľný a k tomu má ešte aj viac vlákniny a minerálnych látok, ako klasický „biely“ kuskus.

Na objednávku

Katalógové číslo: 1020073 Kategórie: , , , Značka:

Popis

Obsahuje vlákninu, bielkoviny, tuk, sacharidy, vitamíny a tiež minerálne látky a svojím obsahom účinných látok podporuje trávenie a je vhodný ako hlavné jedlo (obed, večera) pri chudnutí a aj ako súčasť zdravého životného štýlu. Táto vďačná potravina sa dá pripraviť na slano a aj na sladko, s mäsom (hydina, bravčové, hovädzie, morské plody, divina…), syrom, omáčkami, zeleninou ako šalát alebo s tvarohom, jogurtom, mliekom, kakaom, medom, čokoládou alebo s ovocím.

Krajina pôvodu: Taliansko

Biely – guľatý tvar z bielej tvrdej pšenice, má bielu až krémovú farbu. Je to druh bielej cestoviny, ktorý si zachováva účinné látky.

Je zdravšia potravina, používaná ako príloha ku jedlám, ktorá má mnoho pozitív v porovnaní s obyčajnými bielymi cestovinami. Je určite zdravšia náhrada prílohy, ktorá Vám pomôže v:

  • Podporuje trávenie
  • Urýchľuje metabolizmus
  • Podporuje pravidelnú stolicu
  • Prečisťuje hrubé črevo
  • Veľké množstvo možností prípravy
  • Normalizuje hladinu cukru v krvi
  • Postupné uvoľňovanie
  • Energetická hodnota vhodná aj pri chudnutí

Kuskus – účinky na chudnutie

Je vhodnou potravinou pri chudnutí. Kuskus môžete konzumovať ako hlavné jedlo na obed alebo na večeru. Príprava je jednoduchá (viď nižšie) a zvládne ju každý. Hotový kuskus si môžete pripraviť s chudým mäsom, syrom, zeleninou alebo na sladko s tvarohom, jogurtom alebo s ovocím. Kuskus konzumujte v 3 – 4 do týždňa.

Príprava:

Potrebujete: 1 šálku kuskusu, štipku morskej soli a voda

Kuskus vysypte do hrnca (menší) jemne ho osoľte a zalejte vriacou vodou tak, aby voda bola pol centimetra nad hladinou kuskusu. Takto zaliaty kuskus prikryte pokrievkou a nechajte odstáť 15 – 20 minút. Horúca voda sa vsiakne do kuskusu a ostane vláčny a jemný. Po tomto čase môžete kuskus premiešať a pripraviť si ho na akýkoľvek spôsob.

Zloženie: pšeničný kuskus

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Natura Produkty Gabriel Kuskus 400g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *